Byapi Mühendislik / Mimari Statik Proje/Müteahhitlik/3D Tasarım / Tüm inşaat faaliyetleri ile hizmetinizdeyiz.
byapı mühendislik mimarlık proje inşaatbyapı mühendislik mimarlık proje inşaatbyapı mühendislik mimarlık proje inşaat
05321556501 - 05417968264
byazm6363@gmail.com
Eski Urfa caddesi elif apt no:4 kat:1/1

İnşaat 3D Modelleme Ve Çizimi

byap muhendislik İnşaat 3D Modelleme Ve Çizimi

Günümüzde pek çok mimari proje artık modelleme, 3D tasarım, animasyon ya da render işlemleri yapılarak müşterilere sunulmaktadır. Bu yazımızda mimari projelerde ve sunum çalışmalarında 3d modellemenin neden gerektiğini oldukça kısa maddelerle size anlatıyoruz.

Mimari projeler konusunda inşaat 3d modelleme ve çizimi, modelleme ve animasyon neden zorunludur? Geleneksel 2D tasarım ile çizimler her zaman kullanıcı tarafından zor anlaşılmaktadır.

SolidWorks, AutoCAD ya da diğer yazılımlarla hazırlanmış olan teknik çizimleri anlamak herkes için kolay olmamaktadır. Eğitim kurumlarında teknik resim gibi derslerde verilen konuları anlamak olgusu bir tarafa, anlaşıldığını farz etseniz bile bu çizimden sonra projenin karşımıza ne şekilde çıkacağı son halini hayal etmek pek çok mimari proje için sıkıntılara neden olabilmektedir.

Sizin çiziminizde merdivenin alt bölümü farklıdır, fakat bakan kişi çok daha değişik hayal edebilir. Bu tür birçok detay bir araya geldiği zaman, mimari projenin 2 boyutlu tasarımları 3D modelleme ve hatta 3D animasyon ile sunumu ile mimarlık bürolarına, inşaat firmalarına her zaman büyük avantaj sağlamaktadır.

3D Modellemenin Avantajları

3D tasarım ile sunumu gerçekleştirilen mimari projelerin geliştirme ve düzenleme aşamaları içerisinde yapılacak değişiklikler ve düzenlemelerinin her zaman anlık takibinin yapılması mümkün hale gelebilmektedir. Bu nedenle o ölçülerini değiştirdiğiniz alana konulacak olan mutfak tezgâhının da nasıl bir şekilde değişmesi gerekeceğini görebilir ya da yapılacak değişikliğin gerçekten de istediğiniz etkiyi doğru şekilde yaratıp yaratmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz.

3D modelleme ve render faaliyetleri sonrasında alınacak bu görüntülerle projenizde yer alan değişikliklerin uygunluğu konusunda doğru fikirlere sahip olarak, çözüme ulaşmak için en inşaat 3d modelleme ve çizimi alanında her zaman iyi kararları vermeniz gerekir.

Başarı Oranınızı Arttırın

Haftalarca uygulamak istediğiniz tasarımı eğer sunumunuzda anlatamıyorsanız bu anlamda ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığınızı göstermektedir. Müşterilerinize gösteremediğiniz şeyleri anlatmanın her zaman çok daha zor olduğunu unutmamanız gerekir. İşte bu konuda inşaat 3d modelleme ve çizimi ile hazırlanmış gerçekçi yer alan görseller mimari proje sunumu alanında başarı oranınızı ciddi şekilde arttırmaktadır. Sunumlarınızda ve hatta reklamlarınız içerisinde dahi projenizi tüm detaylarıyla, tüm gerçekçiliğiyle ulaştırılması gerekir.

Leave A Comment